Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 09. Kolekcja Encyklopedii OXFORD+DVD "La Scala"

Numer 9. Kolekcji Encyklopedii OXFORD z tomem 9 Wielkiej Encyklopedii OXFORD oraz płytą DVD "Wilhelm Tell" Gioacchino Rossini

W sprzedaży
od 13 lutego 2013 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

UK-09

Tom 9 - Wielkiej Encyklopedii Oxford - K - Koizumi
oraz
płyta DVD "Wilhelm Tell" Gioacchino Rossini
Spośród wszystkich oper dramatycznych Rossiniego jedynie "Wilhelm Tell" zachował do dziś symaptię publiczności. Dzieło to jest oparte na powszechnie znanej historii szwajcarskiego bohatera narodowego Wilhelma Tella. W pracę nad librettem zaangażowanych było kilku autorów, wśród nich sam kompozytor, ale wszyscy w zasadniczym zrębie akcji podążyli za znanym dramatem Schillera z 1804 r. Dzieło Rossiniego powstało jeszcze w okresie opery romantycznej, ale już spełnia wymagania francuskiej grand opera.
Rossini pracował nad "Wilhelmem Tellem" na wsi, w majątku swego przyjaciela, przez pięć miesięcy - znacznie dłużej niż w przypadku swychpoprzednich utworów. Stworzył dzieło stylistycznie odbiegające od innych w jego twórczości. Jednak publiczność oczekiwała od Rossiniego tego, do czego była już przyzwyczajona. Jak to często bywa, dopiero po latach doceniono niezwykłe walory tej opery. "Wilhelm Tell", chociaż nigdy nie był najbardziej popularnym dziełem Rossiniego, pod wieloma względami jest dziełem najpiękniejszym. Nie bez przyczyny Gaetano Donizetti stwierdził: "Pierwszy i trzeci akt Tella z pewnością napisał Rossini, ale drugi musi być dziełem Boga!"

Zobacz całą kolekcję tutaj

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie