Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 06. Kosmos-Tajemnice Wszechświata

Numer 6. wraz z filmem SUPERNOWE. Początek i koniec życia gwiazd.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

KM-6

Kosmiczna eksplozja nazywana supernową jest bardzo widowiskowym wariantem śmierci gwiazdy. Światło takiego wybuchu może przyćmić nawet blask całej galaktyki składającej się z miliardów obiektów, a w ułamku sekundy wyzwalana jest energia, którą nasze Słońce wypromieniowuje w ciągu 10 miliardów lat. Strumienie wysokoenergetycznych cząstek wyrzucone w przestrzeń kosmiczną są źródłem promieniowania rentgenowskiego i gamma na tysiące lat. Taka apokaliptyczna eksplozja daje jednak również zalążek życia nowych gwiazd. Astronomowie uważają, że w wyniku wybuchów supernowych powstają mgławice pyłu i gazu, z których rodzą się nowe generacje gwiazd i planet. W tym odcinku poznamy najsłynniejszych "łowców" supernowych i zbadamy zapisy z obserwacji najciekawszych kosmicznych wybuchów naszych czasów.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie