Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 35. Wielkie Bitwy Historii

35. "Wojna domowa w Hiszpanii" 1936 - 1939 r.
Fiasko demokratycznego eksperymentu.


Numer niedostępny.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

HB-35

Wojna domowa w Hiszpanii w latach 1936-1939 była wojną klas i kultur. Rywalizujące ze sobą wizje hiszpańskiej tożsamości nałożyły się na międzynarodową rywalizację o dostęp do surowców naturalnych, gdy obrońcy tradycji, religii katolickiej i własności prywatnej chwycili za broń przeciwko republikańskiemu rządowi, opowiadającemu się za reformami społecznymi, decentralizacją i sekularyzacją. Od samego początku wojna ta przyciągała także uwagę społeczności międzynarodowej i spowodowała zaangażowanie innych państw. Rządy, partie polityczne, związki zawodowe, wspólnoty religijne oraz prywatne osoby z całej Europy i spoza niej uznały, że konflikt ten, jakkolwiek ograniczony terytorialnie, ma dla nich bardzo duże znaczenie. Niespodziewanie Hiszpania stała się centrum świata dla tysięcy ludzi, którzy nigdy tam nie byli i nie zwracali na nią wcześniej uwagi.

Tytuł filmu: Wojna domowa w Hiszpanii.


PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie